H. Folmer & Co.

Slået op d. 14.05.2023

H. Folmer & Co. søger Skibsfører

Skibsfører – jorden rundt med H. Folmer & Co. Worldwide Hvis du trives med eventyret i ikke at kende den næste destination, så bliv vores nye skibsfører og gør hele verden til din arbejdsplads. Her står du for navigation, ledelse og sikkerhed med en trofast besætning i ryggen og nye havne i kikkerten.

Stilling
Skibsfører
Ansættelsesforhold
Fuldtid
Område
København K
Kontaktmail
crew@folmer.dk
Arbejdssted
Hele verden
Telefonnummer
+45 40570842
Ansøgningsfrist
Snarest muligt
Tiltrædelsesdato
Snarest muligt

H. Folmer & Co. er et mindre internationalt rederi med rødder i danske maritime traditioner. Vi ejer og driver multi-purpose coastere i tonnageklassen 1600 til 2000 DWCC og transporterer general cargo over hele verden.

Som skibsfører er du på søen i 4 måneder og hjemme i 3. Du sørger for, at vi kommer godt ind og ud af havnene, og så er det dig, der er ansvarlig for at lede den filippinske besætning på 5, at maskineriet fungerer og at klargøre dokumenter til næste havn.

Du sætter kursen og får alle med.
Du trives i en lederrolle, lægger stor vægt på at have en positiv omgangstone, og det falder dig helt naturligt at gå i front og være den, der sætter retningen – ikke bare for skibet, men for hele besætningen.
Desuden har du sønæringsbevis som skibsfører eller sætteskipper og erfaring med tilsyn af maskineri.

Skal du med ombord?
Så send en ansøgning og dit CV til Søren Folmer på mail crew@folmer.dk

H. Folmer & Co.
Fredericiagade 57 ◦ 1310 København K ◦ +45 40570842 ◦ www.folmer.dk ◦ crew@folmer.dk

Annonce

Jobmarked

Se alle

Copyright 2023